Z jakich materiałów wykonuje się worki na ekogroszek?

Z jakich materiałów wykonuje się worki na ekogroszek?

Właściwe przechowywanie i transport węgla, którego jedną z odmian jest ekogroszek, jest kluczowym czynnikiem, pozwalającym na zachowanie wysokiej jakości tego paliwa stałego.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to powszechnie obowiązująca nazwa handlowa produktu opałowego, który pozyskuje się najczęściej z węgla kamiennego, nieco rzadziej zaś z węgla brunatnego. Cechuje go wysoka jakość oraz duża wydajność termiczna.

Dzieje się tak dzięki temu, że wytwarza się go z wysokokalorycznego węgla, który jednocześnie posiada niską zawartość siarki. W jego składzie znajdują się też relatywnie niewielkie ilości wody, substancji niepalnych. Odznacza się niską spiekalnością. Wszystko to sprawia, że w wyniku jego spalania ilość tlenków siatki jest mniejsza, niż w przypadku innych gatunków węgla. Po spalaniu pozostaje też mniej popiołu.

Rozmiar bryłek ekogroszku wynosi między 5 a 25 mm. Dzięki temu może być on także stosowany w kotłach centralnego ogrzewania, w tym w zautomatyzowanych podajnikach węgla — tłokowych lub ślimakowych.

Co cechuje najlepsze worki na ekogroszek?

Dobry worek na węgiel, w tym szczególnie na ekogroszek, odznaczać powinien się przede wszystkim trwałością. Jednak to oczywiście nie wszystko. Musi stanowić skuteczną barierę między często szkodliwym środowiskiem zewnętrznym, a ekogroszkiem znajdującym się worku. Dzięki temu ekogroszek możliwie długo zachowa najwyższe właściwości fizykochemiczne, a zwłaszcza nie ulegnie zawilgoceniu.

Worki na ekogroszek posiadają najczęściej pojemność 10 i 25 kilogramów. Ważą zatem całkiem sporo. Nie mogą więc ulegać mechanicznym przetarciom, czy też łatwemu przedziurawieniu.

Worek na ekogroszek to też ważny nośnik przekazu reklamowego, jak i ważna etykieta informacyjna na temat produktu. Nie mogą się więc odbarwiać i być łatwe w nanoszeniu na nie nadruków. Bo w nowoczesnym handlu zindywidualizowany charakter opakowania, jak i jego estetyka mają równie ważne znaczenie.

Polietylenu LDPE — trwały i estetyczny materiał opakowaniowy

Najlepszym materiałem na worki z ekogroszkiem są te, wykonane z nowowczesnego tworzywa sztucznego, jakim jest Polietylen LDPE (ang. Low Density Polyethylene). Jest to polietylen o małej gęstości, który po raz pierwszy został użyty ponad dziewięćdziesiąt lat temu. Oczywiście od tamtej pory jego produkcja uległa wielu modyfikacjom.

Polietylen LDPE jest tworzywem przezroczystym, miękkim i elastycznym. Te cechy nie zmieniają się nawet przy temperaturze - 60 ° C. Jest też obojętny chemicznie i bezwonny. Przepuszcza takie gazy jak tlen, czy dwutlenek węgla, ale nie przepuszcza pary wodnej i wody. Łatwo się ten materiał zgrzewa.

Jak wybrać dobrego producenta worków na ekogroszek?

Aby dokonać właściwego wyboru, warto skoncentrować się na producencie, który ma doświadczenie w produkcji opakowań przemysłowych. Oferuje dobre ceny, krótkie terminy realizacji zamówień, jak również może zagwarantować fachowe doradztwo. Tego typu producentem jest Le-Mar, którego produkty można bliżej poznać na https://www.le-mar.pl/produkujemy/worki-na-ekogroszek/.

Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *