Rodzaje lakierów samochodowych

Rodzaje lakierów samochodowych

Inwestując w lakiery samochodowe, warto poznać występujące na rynku ich rodzaje, aby odpowiednio dobrać je do naszego samochodu bądź poszerzyć ofertą prowadzonego punktu obsługi.

Lakiery samochodowe — jakie są ich rodzaje?

Warto zaznaczyć, że wyłącznie sprawdzony producent lakierów samochodowych gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów. Inwestowanie w takich miejscach będzie pewnym rozwiązaniem, które zadowoli nasze potrzeby i oczekiwania.

Klasyfikacja lakierów samochodowych różni się w zależności od kryteriów. Jednym z dostępnych podziałów jest zróżnicowanie pod kątem połysku, które przedstawia się następująco:

  • lakiery matowe;

  • lakiery metaliczne;

  • lakiery perłowe;

  • lakiery specjalne.

Korzystając z lakierów matowych, warto mieć na uwadze trudność w ich odpowiedniej pielęgnacji i utrzymaniu. Nieodpowiednia dbałość o tego rodzaju lakier skutkować może jego uszkodzeniem. Jednak właściwa pielęgnacja odwdzięcza się niepodrabialnym efektem i dużą trwałością.

Dzięki aluminium, występującym w składzie lakierów metalicznych, uzyskujemy efekt pięknego połysku karoserii. Odpowiednia pielęgnacja lakieru pozwala zachować właściwy wygląd.

Lakiery perłowe również charakteryzują się tym, że w ich składzie znajduje się aluminium, który otoczony jest kryształkami górskimi, co powoduje perłowy wygląd karoserii.

Do lakierów specjalnych zaliczyć można lakiery typu kameleon lub powodujące efekt neonu.

Lakiery samochodowe — propozycja innego podziału

Lakiery samochodowe różnią się względem siebie, również biorąc pod uwagę ich skład:

  • lakier bezbarwny;

  • lakier strukturalny;

  • lakier akrylowy;

  • lakier bazowy;

  • lakier wodny.

Lakier bezbarwny pozwala na chronienie oryginalnej barwy karoserii pojazdu poprzez pokrycie jej właśnie bezbarwną strukturą. Chroni przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać przez odpryski, zarysowania lub przez zanieczyszczenia występujące na drogach.

Lakier strukturalny przeznaczony jest do elementów, które wykonane są z tworzywa sztucznego.

Lakier akrylowy używany jest w celu utwardzenia struktury. W następnym kroku nakłada się na niego lakier metaliczny lub matowy.

Bazowym lakierem jest natomiast lakier, który łączy się z lakierem bezbarwnym, kładąc kolejne warstwy na karoserię.

Lakierem wodnym pokrywa się karoserię w celu uzyskania efektu maksymalnego połysku.

W celu optymalizacji efektów związanych z lakierami samochodowymi należy korzystać wyłącznie z oferty, którą oferuje profesjonalny producent lakierów samochodowych. Sztandarowym przykładem jest tu Troton. Doświadczenie w branży pozwala na realizowanie zamówień wyłącznie w najwyższych standardach obsługi.

Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *