Studia z dziennikarstwa. Którą uczelnie wybrać?

Studia z dziennikarstwa. Którą uczelnie wybrać?

Dziennikarstwo to kierunek oferowany przez wiele uczelni i cieszący się niesłabnącą popularnością. Studiowanie dziennikarstwa wymaga wiele pracy, cierpliwości, kreatywności i elastyczności. W rozwijaniu tych umiejętności pomaga odpowiedni program nauczania. Niestety, zbyt wiele uczelni kładzie nacisk na teorię, przez co absolwenci dziennikarstwa mają trudność, by odnaleźć się potem na rynku. Którą uczelnię warto więc wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając uczelnię?

Wybierając uczelnię, wiele osób zwraca uwagę na lokalizację. Dogodne połączenia i łatwość dojechania na zajęcia to duży plus. Warto sprawdzić także sposób kształcenia. Chodzi o to, czy uczelnia preferuje klasyczne wykłady, czy być może oferuje studentom bardziej zróżnicowane formy nauki? Dobrze, jeśli szkoła wyższa posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć online. Możliwość zdalnej nauki to duży plus, zwłaszcza jeśli dana osoba łączy pracę ze studiami.

Gdzie studiować dziennikarstwo w stolicy?

Wszystkim osobom, które będą studiować w stolicy, śmiało można polecić Studia Dziennikarsko-Telewizyjne w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, która zlokalizowana jest w samym centrum Warszawy. Ofertę tej uczelni wyróżnia to, że oprócz merytorycznego i teoretycznego przygotowania studentów do wykonywania zawodu, kładzie ona również nacisk na umiejętności praktyczne, pozwalając na zdobycie konkretnych umiejętności, które są cenione na rynku pracy. Studenci biorą udział w wykładach i konwersatoriach. Mogą również korzystać z platformy e-learningowej. Mogą oni liczyć na indywidualny kontakt z wykładowcami i praktykami, które faktycznie zwiększą ich doświadczenie. 

Absolwenci Dziennikarstwa w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej z odnajdują się na rynku pracy i osiągają liczne sukcesy. Wynika to z dobrego przygotowania, które nie bagatelizując teorii, pozwala również na rozwijanie praktycznych kompetencji i umiejętności. Osoby zakochane w dziennikarstwie, śmiało mogą wybrać właśnie tę uczelnię i ten program studiów. Przeczytaj więcej: https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/dziennikarstwo-radiowo-telewizyjne/

Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *