Jak wyglądają studia przez Internet

Jak wyglądają studia przez Internet

W obecnych czasach, gdy sama nauka nie daje pełnej gwarancji uzyskania odpowiedniej pracy, wielu maturzystów oraz aktualnych studentów zastanawia się nad zrezygnowaniem ze stacjonarnego modelu zdobywania wiedzy i poszukiwaniem zatrudnienia. Nowoczesnym sposobem szkolenia nie wymagającym  uczęszczania na tradycyjne zajęcia wykładowe są studia przez Internet. Sprawdźmy jak działa ten typ organizacji nauki.

Zakres podobny, różny mechanizm nauczania

Warto na początku przyznać, że zarówno formuła, jak i zakres omawianego materiału w przypadku internetowej nauki nie różni się znacznie od programu studiów stacjonarnych. Przeprowadzane systemem e-learningowym studia nie są więc pewnego rodzaju ułatwieniem, tylko możliwością zdalnego zdobywania wiedzy. Zapisując się na tego typu tryb nauki, student ma zapewniony dostęp do materiałów szkoleniowych, webinariów, a także wykładów i ćwiczeń przeprowadzanych online z  profesorami uczelni. W przypadku kierunków humanistycznych, które nie wymagają przeprowadzenia laboratoriów oraz ćwiczeń nastawionych na praktyczne sprawdzenie umiejętności, organizacja zajęć studenckich w formie e- learningu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie czasu i komfortową naukę w domu.

Wygodny i skuteczny system nauczania

Organizacja studiów z wykorzystaniem  platformy internetowej to spora oszczędność czasu oraz komfort dla studenta. W przeciwieństwie do standardowo przeprowadzanych wykładów, nowoczesna uczelnia WSEH w Bielsku-Białej równocześnie udostępnia materiały, do których student sięgnąć może w dowolnym momencie, a to wszystko dzięki platformie https://moodle2.wseh.pl/

 W/w platforma ułatwia więc przyswojenie wiedzy w indywidualny sposób oraz systematycznie zwiększać swoje umiejętności. Dodatkową zaletą jest brak konieczności wydawania pieniędzy na dojazdy do uczelni, zakwaterowanie w mieście, w którym znajduje się uczelnia czy wyżywienie.

Najważniejszy jest dobór uczelni

Decydując się na studia przez Internet, warto przede wszystkim sprawdzić możliwości jakie daje taki program nauczania. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej gwarantuje bogaty program studiów i nowych specjalności z naciskiem na języki obce tj. International Business Management, Business Studies i inne. W/w specjalności studiów ułatwiają zdobycie cennego doświadczenia i wiedzy teoretycznej. Program studiów WSEH został przygotowany w taki sposób, by rzetelnie przygotować studentów do podjęcia pracy w zawodzie, jednocześnie nie przeładowując go nadmierną ilością materiału teoretycznego. Poszczególne etapy, z których składają się e-studia wieńczą standardowe lub internetowe testy wiedzy oraz egzaminy, student może liczyć również na pełne wsparcie podczas pisania pracy dyplomowej.

Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *