Dlaczego warto postawić na oświetlenie LED?

Dlaczego warto postawić na oświetlenie LED?

Oświetlenie LED to coraz bardziej popularne rozwiązanie stosowane w domach, mieszkaniach czy wszelkiego rodzaju biurach czy halach. Swoich zwolenników zdobywa nie przez przypadek. Proponując oświetlenie LED producent gwarantuje wiele zalet płynących z tego rodzaju oświetlenia.

  Czym właściwie jest oświetlenie LED?

  Jest to źródło światła posiadające diody elektroluminescencyjne. Ich kształt jest bardzo zbliżony do klasycznych rozwiązań żarnikowych. Elektroluminescencja to zdolność poszczególnych substancji do emitowania światła, podczas przepływu przez nie prądu. Zastosowana technologia w lampach LED działa w oparciu o wafle półprzewodnikowe, których zadaniem jest przekształcenie energii elektrycznej bezpośrednio w światło. Podczas tego procesu nie jest wytwarzane nadmierne ciepło, jak ma to miejsce w klasycznych żarówkach. Oznacza to, że znajdująca się w lampie dioda jest w stanie przekształcić większość energii na potrzebne nam światło.

  Zalety oświetlenia LED

  Jest ich naprawdę sporo. Dzięki zastosowaniu tego wariantu możemy naprawdę wiele zyskać. Co takiego kryją w sobie żarówki LED i dlaczego warto się na nie zdecydować?

  Energooszczędność - ulga dla Twojego portfela oraz środowiska

  To chyba największy plus, który niesie ze sobą oświetlenie LED. Dbanie o przyrodę w obecnych czasach jest naprawdę istotne. Coraz więcej osób ma tego świadomość i stawia na rozwiązania ekologiczne, które mogą zapobiec zatruwaniu środowiska. Zakupienie oświetlenia LED również należy do takich działań, ponieważ zużycie prądu w tym wariancie jest co najmniej dwa razy mniejsze niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Jest to najbardziej energooszczędna opcja dostępna na rynku. Robiąc tę niewielką zmianę naprawdę mamy wpływ na otaczającą nas naturę. Mniejsza ilość zużytej energii to po prostu mniej zanieczyszczeń.

  Długi czas pracy oraz trwałość

  Lampy LED charakteryzują się naprawdę długą żywotnością. Czas ich pracy dochodzi nawet do 50 000 godzin, gdzie w standardowych rozwiązaniach jest to około 5 000 godzin, a płynący z oświetlenia LED silny strumień światła gwarantuje optymalne oświetlenie danego pomieszczenia. Przekłada się to na rzadkie wymiany źródeł oświetlenia oraz niweluje koszty związane z ich konserwacją. Mimo tego, że zakup oświetlenia LED jest nieco droższy od zwykłych żarówek, inwestycja szybko się zwróci. Po pierwsze dzięki ich energooszczędności, a po drugie ze względu na bardzo rzadkie wymiany. Dodatkowo jest to trwała opcja, odporna na uszkodzenia czy trudne warunki atmosferyczne, a więc sprawdzi się również na zewnątrz. 

Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *